#1 2008-01-14 22:04:34

Andrie

Metatron

4428778
Skąd: from Hell
Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 63
Punktów :   

Rangi

Ok, aby potem nie było.
Osoby z 1-2 punktami mogą sobie wybrać imię jednego z upadłych aniołów z Trzeciej sfery, osoby z punktami od 3 do jeszcze się zobaczy mogą wybrać z Drugiej sfery. Z pierwszej trzeba zasłużyć.
Lista upadłych aniołów.

Rip, wybierz sobie z 3 półki
Jako zastępczyni
Za wyjątkiem Lucka i Satana


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis
Non timebo mala.

Offline

 

#2 2008-01-14 23:02:08

Rip_Van_Winkle

Seraphin

4111114
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rangi

Dzięki Wybrałam z  tej listy. Mam nadzieję, iż nie masz nic przeciwko

Samael (Samaël, Samiel, Satan, Satanael, Samuel), to anioł śmierci, oskarżyciel, uwodziciel, duch zniszczenia.

Wiedza o tym aniele jest zaczerpnięta z literatury talmudycznej, jak i późniejszej literatury kabalistycznej i religijnej. W Księdze Henocha Samael to prawdziwa lub anielska nazwa Szatana. Samael nie może być identyfikowany jednoznacznie z Szatanem, ponieważ niektóre tłumaczenia Księgi Henocha nazywają Szatana anielskim imieniem Satanail. Etymologia słowa „Samael” to „Jad Boga” - utożsamiana jest z aniołem śmierci, ale może też pochodzić od syryjskiego boga Szemal.

W tradycji żydowskiej Samael to anioł śmierci, zarządzający „Siódmym Niebem”, jeden z siedmiu wysłanników Boga na świecie, któremu służy dwa miliony aniołów, on to kusił Ewę w raju jako wąż (ponoć uwiódł ją potem i spłodził Kaina), on też zatrzymał rękę Abrahama, kiedy ten chciał poświęcić życie swego syna. W żydowskich Świętych Księgach Kabały, Samael, określany jest jako surowość Boga i jest uznawany za piątego archanioła świata. Jest uosobieniem gniewu i kojarzony jest z prostytucją.

W tradycji chrześcijańskiej Samael to upadły anioł, wypędzony z nieba za sprzeciwienie się Bogu, należący do pierwszego kręgu zwanego serafy (Serafini).


http://img516.imageshack.us/img516/4425/firmaripyk4.png
Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajcie go sobie zabrać. [Stanisław Jerzy Lec]

Offline

 

#3 2008-01-15 00:04:12

Andrie

Metatron

4428778
Skąd: from Hell
Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Rangi

Podkreślone są zarazem ZA połączeniem Samaël'a i Szatana, jak i ich rozdzieleniem... :>
No nie wiem, nie wiem...
Ale jakoś tam mam słabość do naszych Dam


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis
Non timebo mala.

Offline

 

#4 2008-01-15 00:20:41

Rip_Van_Winkle

Seraphin

4111114
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rangi

Dzięki
Przykłady tego, że akurat "coś z szatanem w tle" występuje niemal przy wszystkich upadłych aniołach [szczególnie tych powszechnie znanych, jako "wyżej postawione"]. Nigdzie nie ma w tej materii zgodności- ani, kto tam jest naprawdę kim, jaką ma funkcję, ile dokładnie ich jest [w końcu wiadomo- nakładają się na to różnice kulturowe, odmienne tłumaczenia- tak, że można przez samo to "pomnożyć byty"].


http://img516.imageshack.us/img516/4425/firmaripyk4.png
Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajcie go sobie zabrać. [Stanisław Jerzy Lec]

Offline

 

#5 2008-01-15 01:16:13

Andrie

Metatron

4428778
Skąd: from Hell
Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Rangi

Akurat z Luckiem to był taki problem, że chrześcijanzim głównie ich połączył w jedno na początku...
W sumie, to trzeba by tego w cholerę poczytać i poszukać...
Ale to może na doktorat zostawię... narazie muszę 7 semestr zaliczyć ;P


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis
Non timebo mala.

Offline

 

#6 2008-01-15 10:53:15

Rip_Van_Winkle

Seraphin

4111114
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 52
Punktów :   

Re: Rangi

Spotkałam się z źródłami, w których Lu całkiem wywalali z piekła [i stwierdzali, że jest czymś innym/nigdy nie istniał] W sumie temat ciekawy, chociaż ostatecznie i tak wszystkie opisy będą tylko jakąś mniej czy bardziej udaną antropomorfizacją bliższą przez to pogańskim bożkom [niezależnie od tego, jak bardzo nie fizyczne będą w danym opisie owe upadłe anioły]. Coś może być na rzeczy, ale nie możemy jednoznacznie stwierdzić, co [możemy tylko klecić kolejne byty, z obrazów, które widzieliśmy gdzieś wcześniej, nic ponadto. Różnica polega tylko na "bogactwie materiałów" oraz "ich wielkości"--> takie prymitywne "kopiuj", "wklej"]... Można tylko prześledzić zmieniający się w kulturze obraz Lucyfera od chwili, gdy po raz pierwszy, gdziekolwiek padło jego imię w kontekście upadłego anioła, aż po współczesność. Fajne. Tylko cholera- nic z tego nie wynika, poza samą "radością wiedzy samej w sobie", gdyż i tak z każdej książki traktującej na ten temat, więcej dowiemy się o jej autorze [jego lękach, fascynacjach, kulturze itp.] niż o samym Lu.


http://img516.imageshack.us/img516/4425/firmaripyk4.png
Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajcie go sobie zabrać. [Stanisław Jerzy Lec]

Offline

 

#7 2008-01-15 13:15:32

Andrie

Metatron

4428778
Skąd: from Hell
Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Rangi

To jak i czy uznają Lucyfera, zależy głównie od tego kto się tym zajmuje.
Pierwsi gnostycy uznawali go za równego z Bogiem, bądź Jezusem... Musiałbym pogrzebać w książkach i stronach, ale mi się nie chce ;P
W każdym razie...
Lucuś jest spoko ziom!
Parafrazując kumpla

No ale mamy tutaj Rangi dla siebie proponować


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis
Non timebo mala.

Offline

 

#8 2008-01-15 18:48:39

Abadddon

Chochlik

Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 7
Punktów :   

Re: Rangi

Dla mnie to nie ma różnicy x] Niech bedzie Mephistopheles

Offline

 

#9 2008-01-15 22:37:50

Andrie

Metatron

4428778
Skąd: from Hell
Zarejestrowany: 2008-01-11
Posty: 63
Punktów :   

Re: Rangi

Zmieniłem


Nam et si ambulavero in medio umbrae mortis
Non timebo mala.

Offline

 

#10 2008-01-18 17:04:57

deviant

Upadły anioł

status 4140788
2140151
Call me!
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 27
Punktów :   

Re: Rangi

Jak dla mnie - Belial (aczkolwiek w wersji "Beliar" - lepiej mi się kojarzy ).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl